Osteri SM-2005 tulokset

OSTERINAVAUKSEN SM-KILPAILUT BELON 6.3.2005 VIINIEXPO

MIESTEN SARJA

nimi

yritys

Perusaika

tulos

1. Eero Kennovaara

Silja Serenade

2:49

2:53

2. Johann Schlag

Scandic Hotel Continental

2:40

3:08

3. Olli Karvonen

Osterin Ystävät ry

3:24

3:44

4. Lasse Lundqist

Lasse Lundqvist Oy

2:38

3:58

5. Matti Arajärvi

Kristallipalvelu

3:25

4:05

6. Kai Röntynen

Kalakauppa Eriksson

3:09

4:17

7. Yrjö Mensola

AMIEDU

3:50

4:22

8. Tomi Kuusela

Ravintola Juttutupa

3:19

4:27

9. Marko Koskinen

Ravintola Fishmarket

3:51

4:36

10.Heimar Kuuskler Eesti 3:50 4:42
11.Markku Lahtinen Madagaskar Vanilla Ranch 4:52 4:46
12. Sam Ekblom Telia-Sonera 7:34 8:10
13. Juhani Tuomola Osterin Ystävät ry 9:51 10:35
14. Antti Kauppinen HUT 13:18 14:42

KAUNEIN VATI     Markku Lahtinen

NAISTEN SARJA

nimi

yritys

Perusaika

tulos

1. Anne Lundqvist

Amica Messuravintolat Oy

3:18

4:26

2. Inka Keller

Eesti

4:31

4:59

3. Paula Ilmaniemi

Silja Serenade

4:35

5:03

4. Nora Sommer Radisson SAS Hotels 6:22 6:54
5. Miira Åkerberg Ravintola Fishmarket 8:14 8:14
6. Sirkka Ahtola Osterin Ystävät ry 7:49 8:53
7. Vanessa Molloy Osterin Ystävät ry 9:56 10:39

KAUNEIN VATI     Miira Åkerberg

OSTERINAVAUKSEN SM-KILPAILUT FIN DE CLAIRE 5.3.2005 RAVINTOLA FISHMARKET

nimi

yritys

Perusaika

tulos

1. Johann Schlag

Hotel Scandic Continental

2:18

2:19

2. Tomi Kuusela

Ravintola Juttutupa

2:26

2:46

3. Paula Ilmaniemi

Silja Serenade

3:23

2:58

4. Inka Keller

Eesti

3:21

3:25

5. Dieter Berner

Lisa Elmqvist

3:06

3:38

6. Sami Engström

Fishmarket

3:07

3:47

7. Eero Kennovaara

Silja Serenade

2:43

3:51

8. Heimar Kuuskler

Eesti

3:06

4:04

9. Matti Arajärvi

Kristallipalvelu

4:03

4:15

10. Olli Karvonen Osterin Ystävät ry 3:53 5:43
11. Juhani Tuomola Osterin Ystävät ry 6:33 10:01

KAUNEIN VATI     Paula Ilmaniemi

 

OSTERINAVAUKSEN  SKANDINAVIAN MESTARUUSKILPAILUT 15.-16.2.2005 SILJA SERENADELLA JA ÖSTERMALMIN KAUPPAHALLISSA.

Kilpailija Maa

Silja Serenade

Tukholma Finaali Tulos
1. Dieter Berner Ruotsi 3:20 6:49 3:04 13:13
2. Heini Petersen Norja 3:21 6:56 4:08 14:25
3. Olli Karvonen Suomi 3:44 6:20 4:22 14:26
4. Eero Kennovaara Suomi 3:39 6:44 4:15 14:38
5. Karsten Bonde Tanska 3:35 7:10 4:07 14:52
6. Hans Johanneson Ruotsi 4:27 7:46 4:12 16:25
7. Jonas  Tonsager Tanska 3:59 8:32 5:01 17:32
8. Heimar Kuuskler Eesti 4:49 10:23 5:27 20:39
9. Oistin Reinborg Norja 3:37 11:22 7:56 22:55
10. Inka Keller Eesti 8:11 12:42 6:39 27:32