Osteri SM-2006 tulokset

OSTERINAVAUKSEN SM-KILPAILUT BELON 16.3.2006 VIINIEXPO

MIESTEN SARJA

nimi

yritys

Perusaika

tulos

1. Lasse Lundqvist

Lasse Lundqvist Oy

2:21

2:45

2. Matti Arajärvi

Kristallipalvelu

3:15

3:23

3. Johann Schlag

Scandic Hotel Continental

3:02

3:28

4. Yrjö Mensola

AMIEDU

3:48

4:14

5. Olli Karvonen

Osterin Ystävät ry

2:58

4:38

6. Markku Lahtinen Madagaskar Vanilla Ranch

4:44

4:42

7. Anti Lepik

Tallink M/S Romantika

3:57

4:47

8. Tomi Kuusela

Ravintola Juttutupa

3:44

5:19

9. Kai Röntynen

Kalakauppa Eriksson

3:55

5:50

10. Antti Kauppinen HUT 6:07 6:47
11. Juhani Tuomola Osterin Ystävät ry 11:00 12:28

KAUNEIN VATI     Markku Lahtinen

NAISTEN SARJA

nimi

yritys

Perusaika

tulos

1. Anne Lundqvist

Amica Messuravintolat Oy

4:13

4:53

KAUNEIN VATI     Anne Lundqvist


OSTERINAVAUKSEN SM-KILPAILUT FIN DE CLAIRE 15.3.2006 RAVINTOLA FISHMARKET

MIESTEN SARJA

Nimi

Yritys

Perusaika

Tulos

1. Johann Schlag

Hotel Scandic Continental

2:47

2:27

2. Tomi Kuusela

Ravintola Juttutupa

2:56

3:04

3. Anti Lepik

Tallink M/S Romantika

3:09

3:16

4. Lasse Lundqvist

Lasse Lundqvist Oy

3:04

3:17

5. Eero Kennovaara

Silja Serenade

3:32 3:23
6. Olli Karvonen Osterin Ystävät ry

4:01

4:13

7. Mikko Rautiainen

Osterin Ystävät ry

4:31

4:45

8. Matti Arajärvi

Kristallipalvelu

5:24

5:22

9. Yrjö Mensola

AMIEDU

5:18

5:40

KAUNEIN VATI     Johann Schlag

NAISTEN SARJA

Nimi

Yritys

Perusaika

Tulos

1. Mira Åkerberg

Fishmarket

3:49

3:58

2. Cecilia Heikel

Fishmarket

5:47

5:58

3. Tarja Aaltola

Finnair Catering Oy

 

 

KAUNEIN VATI     Cecilia Heikel

 

OSTERINAVAUKSEN  SKANDINAVIAN MESTARUUSKILPAILUT 17.-18.3.2006 GASTRO 2006- MESSUT JA RAVINTOLA FISHMARKET.

Kilpailija Maa

Gastro

Fishmarket Tulos
1. Olli Karvonen Eesti 3:26 3:29 6:55
2. Hans Johanneson Ruotsi 3:30 3:33 7:03
3. Karsten Bonde Tanska 4:16 3:28 7:44
4. Lasse Lundqvist Suomi 3:59 3:51 7:50
5. Matti Arajärvi Suomi 4:00 4:19 8:19
6. Jonas Tonsager Tanska 4:00 4:19 8:19
7. Dieter Berner Ruotsi 3:52 4:35 8:27
8. Inka Keller Eesti 6:35 6:16 12:51

KAUNEIN VATI GASTRO    Matti Arajärvi
KAUNEIN VATI FISHMARKET    Karsten Bonde